Szpilki do krawatów i fularów – co musisz wiedzieć?

Szpilki do krawatów i fularów – co musisz wiedzieć?

szpilki do krawatów i fularów

 

Krawaty i fulary - ozdoby męskiego stroju wiązane wokół szyi – warto zapiąć specjalną, przeznaczoną do tego celu szpilką. Dowiedz się, jak dobrać taki dodatek oraz jak się nim posługiwać.

 

Krawat a fular – jaka jest różnica?

Zacznijmy od początku, czyli od wyjaśnienia podstawowych pojęć. I fular, i krawat stanowią ozdobę okolic szyi. Fular to delikatna, jedwabna tkanina, która idealnie dopełnia formalne stylizacje. Można zakładać ją jak szal albo podobnie jak krawat. O ile fular jest miękki i delikatny, krawaty są wyraźnie sztywniejsze – jedno i drugie warto zapiąć przy pomocy specjalnej szpilki, zarówno w celach estetycznych, jak i stabilizacyjnych.

Jak zapiąć szpilką krawat/fular?

Głównym zadaniem szpilki do fularów i krawatów jest dekoracja męskiego stroju. Przy prawidłowym zapięciu powinno być wydać wyłącznie główkę szpilki – wbija się ją w tkaninę w taki sposób, żeby nie łączyć jej z koszulą. Nie trzeba się martwić o wysunięcie materiału ani zadraśnięcie ciała - zapobiega temu specjalne, ochronne zapięcie na końcu szpilki. Najczęściej szpilkę zapina się w centralnej części krawatu lub fularu, tuż pod wgłębieniem węzła lub na węźle; można też jednak zakładać je niżej, mniej więcej pośrodku wysokości.

Jaką szpilkę wybrać?

Na szczęście na polskim rynku pojawia się coraz więcej ciekawych szpilek. W ofercie sklepu znajduje się ponad dwadzieścia różnych modeli – niektóre zakończone klasyczną, kulistą główką, a inne w ciekawych kształtach i z dodatkowymi zdobieniami (jak kwadraciki czy romby z kryształami Swarovskiego). Szpilki do krawatów są zwykle utrzymane w klasycznych kolorach – srebrnym, złotym, ewentualnie czarnym. Ich kolor warto dobrać do innych biżuteryjnych dodatków, np. zegarka czy łańcuszka.

Warto kierować się zasadą umiaru. Jeśli krawat lub fular są wzorzyste, najlepiej sięgać po szpilki o prostych formach, w jednolitym kolorze i bez dodatkowych zdobień. To samo dotyczy bardzo formalnych stylizacji. Jeśli natomiast materiał jest gładki, a okazja na to pozwala, można zaszaleć z odważniejszą biżuterią.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl